İnşaat Sonrası Temizlik Firmaları

İnşaatı tamamlanan her dairenin sonrasında detaylı bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Çünkü inşaat sırasında evin hemen her yerine alçı ve boya gibi  lekeler bulaşabilir. Tadilat sonrasında oluşan bu lekelerin çıkarılması ve etrafta oluşan kirliliğin temizlenmesi pek de kolay değildir. Ayrıca inşaat temizliği dikkatli bir şekilde yapılmazsa parke, cam ve çelik eşyaların yüzeyleri kolaylıkla çizilebilir.

Tüm bu nedenlerden dolayı hemen herkes, özellikle İstanbul genelinde inşaat sonrası temizlik firmaları ile çalışmak ister. Eğer siz de evinizin detaylı bir şekilde temizlenmesini istiyorsanız ESG Temizlik Hizmetleri‘nden ücretsiz teklif alabilirsiniz. 

En İyi İnşaat Sonrası Temizlik Firması Hangisi?

İstanbul’da inşaat sonrası için yüzlerce temizlik firması vardır. Buna karşın tadilat alanında hizmet veren firmaların çoğu müşteri beklentilerini yeterince karşılayamamaktadır. Ancak ESG Temizlik olarak bu alanda en iyi hizmeti en uygun fiyata vermek istiyoruz:

 • Temizlik işlemini gerçekleştirirken en uygun malzemeleri kullanıyoruz.
 • Evinize ve dairenize zarar vermeyecek kaliteli temizlik kimyasalları ile hizmet veriyoruz.
 • Koronavirüs konusunda bilinçli ve güvenilir personeller.
 • Ayrıca personellerimiz inşaat sonrası temizlik yaparken maske, eldiven, bone gibi temel ekipmanlara sahiptir.

Bir inşaat temizlik firması neleri sağlamalı?

Maske ve eldivenlerini takarak çalışmalıdır. Bunları da sık sık değiştirmelidir. Özellikle korona virüs döneminde bu duruma çok dikkat edilmelidir.

 • İnşaatın ardından her eşya çok hassastır. Bu nedenle tadilat sonu detaylı temizlik yapılırken duvarlara ekstra dikkat edilmesi gereklidir. Odaların duvarları ve tavanları nemli ve daha önce kullanılmamış bezler ile silinmelidir.
 • İnşaatın ardından pencere kenarlarında koruyucu siyah bantlar bulunmaktadır. Belli bir süre sonra bu bantlar, cama sakız gibi yapışmaktadır. Bu nedenle tadilat bittiyse temizlik esnasında cam kenarındaki tüm koruyucu bantlar dikkatlice çıkarılmalıdır.
 • Pencereler, dolap araları, koridor köşelerinde alçı ve ahşap gibi tozlar birikmektedir. Bu tozlar, inşaat sonrası temizlik firması tarafından getirilen özel toz süpürgesi ile köse bucak ve vakumlanarak temizlenmelidir.
 • Tadilatın ardından en özen gösterilmesi gereken yer camlardır. Camlar hem içeriden hem de dışarıdan detaylı bir şekilde temizlenmeli. Özellikle camın üst kısımlarında iz kalmamasına dikkat edilmelidir. Eğer cam üzerinde alçı lekeleri gibi inatçı lekeler varsa bunların üzeri önce sıcak su ile ıslatılmalıdır. Ardından cam jileti ile dikkatlice kazıma işlemine başlanmalıdır.
 • Dolap kapaklarının ve mutfak çekmecelerinin inşaat tozu ile olduğunu unutmayın. Buralar yine inşaat temizliği firmasının elektrik süpürgesi ile vakumlayarak temizlenmelidir. Daha sonra kalan minik tozlar mikro fiber bez yardımıyla silinmelidir. Tozun iyice yok olduğundan emin olana kadar silme işlemine devam edilmelidir.
 • İnşaat temizliği sırasında en çok ihmal edilen yerlerin başında kapı üstleri ve dolap başları gelmektedir. Dolap başlarını ve kapı üstlerini de bez yardımıyla detaylıca silinmesi gerekir. Ancak dolap üstleri silinirken mutfak tezgahının üzerine çıkmamaya özen gösterilmelidir. Bunun yerine katlanabilir merdiven kullanılmalıdır.
 • Yine yüksek yerlerden olan lamba ve avizeler de merdiven yardımı ile temiz bir bez ile iyice silinmelidir. 

İnşaat sonu temizlik firmaları tüm bu hizmet süresince malzemeleri tam ve eksiksiz bir şekilde temin etmelidir. Ayrıca temizlikte kullanılan suların sık sık değiştirilmesini sağlamalıdır. Bu sayede inşaat sonu temizlikte güzel sonuçlar elde edilebilir.

istanbul güvenilir temizlik firması

Kayışdağı Mahallesi
Üsküdar Sk. 34791
Ataşehir / İstanbul

0532 506 0976 [email protected]

Anadolu Yakasında Temizleme fiyatları

İstanbul Anadolu yakası en iyi şirket
esg temizlik ödeme